Haber

Meteoroloji’den Antalya’ya ‘turuncu kod’ uyarısı

METEOROLOJİ, Antalya şehir merkezi ve doğu ilçelerini beklenen çok kuvvetli yağışa karşı ‘turuncu kod’ ile uyardı. Yapılan uyarıda olası aksiliklere karşı önlem alınması gerektiği belirtildi.

Dün şiddetli yağışla birlikte Kumluca ve Finike ilçelerinde sel felaketi yaşayan Antalya için bugün orta ve doğu ilçelere uyarıda bulunuldu. Meteoroloji, ‘turuncu kod’ ile yaptığı uyarıda, gece saatleri ile birlikte kent merkezi ve kentin doğu ilçelerinde yarın sabaha kadar çok şiddetli yağışların etkili olmasının beklendiğini bildirdi. Öte yandan Burdur ve Isparta’da beklenen şiddetli yağışlara karşı uyarıda bulunuldu.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi: “Bu akşam saatlerinden sonra Antalya çevreleri ile Isparta ve güney kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış (21-50 kg/m2) bekleniyor. Burdur, 14 Aralık’ta başladı.2022 yılının ilk saatlerinden itibaren Antalya’nın orta ve doğu ilçeleri, Serik, Manavgat ve İbradı’da çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Antalya’nın batı ve merkez ilçelerinde, 14 Aralık 2022 sabah saatlerinde, Isparta ve Burdur’un güney kesimlerinde öğle saatlerinde, Antalya’nın doğu kesimlerinde ise akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklendiğinden dikkatli olunmalıdır. kıyı kesimlerinde sel, sel, ulaşımda aksamalar, yıldırım, küçük dolu ve kuvvetli rüzgar gibi aksiliklere karşı alınır KOD Hava tehlikelidir Öngörülen meteorolojik olay sık görülmez Hasar ve kayıplar p mümkün. Çok dikkatli olunmalı, yeni meteorolojik şartlar ve iddialar takip edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu